15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.yunustapa.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
MENÜ 
YouTube video

Daha Çok Kazanmak İçin Yapman Gereken 5 Şey

Bugün, nasıl oluyor da bazı kişiler ve işletmeler çok daha başarılı olabiliyorken, bazıları tam tersine başarılı olamıyorlar ve bundan dolayı bazıları çok daha az kazanırken, bazıları çok daha fazla kazanabiliyorlar bunu size 5 formüller anlatmak istiyorum. Eğer bu formüllere gerçekten sadık kalırsanız sizde internette gayet güzel ve gayet karlı işler başarabilirsiniz.

Gelin şimdi bu etkisi ispatlanmış internet başarı formüllerini birlikte inceleyelim.

1. Daha Çok Kazananlar İnternette Müşterilerinin Onlara Gelmelerini Kesinlikle Beklemiyorlar:

Arkadaşlar en sık gördüğüm hatalardan biri zamanının tamamını yapılan işlere emek verilmesi, sürekli yapılan işlerin daha iyi yapılabilmesine çaba sarf edilmesidir. Tabii ki bu çok önemli ve çok kıymetli fakat sadece yaptığınız işi geliştirerek ya da yaptığınız işi düşünerek başka bir adım atmıyorsanız, özellikle dijital pazarlama noktasında, özellikle müşterilerinize o işi gösterme noktasında adımlar atmıyorsanız emin olun ki dünyanın en iyi buluşunu da yapsanız, dünyanın en iyi ürününü de satsanız, dünyadaki en kaliteli hizmeti de veriyor olsanız istediğiniz sonuçları alamayabilirsiniz. Tabii ki de yapılan işleri geliştirmek çok kıymetli, fakat sadece yapılan işler üzerinde düşünüldüğünde, sadece yapılan işler geliştirilmeye çalışıldığı için reklam pazarlama noktasında kişiler ve işletme sahiplerinin kendilerini çok fazla geliştirmek istemediklerinden dolayı bir türlü istedikleri büyümeyi gerçekleştiremediklerini görüyorum. Bu formül o kadar önemli bir formül ki kesinlikle ama kesinlikle müşterilerinize gideceğiniz sistemler oluşturmalısınız.

Eğer bir sosyal medya hesabı kurup, bir internet sitesi, bir e-ticaret sitesi veya herhangi bir web sitesi kurup müşterilerinizin size gelmesini bekliyorsanız, hatta real’de bir dükkan kurup bile müşterilerinizin size gelmesini bekliyorsanız emin olun çok büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Zaten batan, büyüyemeyen, yeni müşteri sayılarına istediği kadar ulaşamayan, karlılıklarını arttıramayan firmalara bakacak olursanız o firmaların yüzde doksanının müşterilerine gitmedikleri, müşterilerinin gelmelerini sadece beklediklerini göreceksiniz.

2. Daha Çok Kazananlar Müşterilerinin Onlara Gelmeleri İçin Pazarlama Sistemleri Oluşturuyorlar:

Yani 1. maddemiz de olayın farkına vardık, ikinci maddemiz dede çok daha fazla müşterinin bize gelmesi için pazarlama sistemleri oluşturmayı öğreniyoruz.

Peki bu ne demek, siz sosyal medyada mesela instagram’da facebook’ta sadece gönderi yayınlayarak, sadece video paylaşarak, sadece story paylaşarak altını çizmek istediğim nokta sadece rakiplerinizin yaptıklarının aynısını aynılarını yaparak farklı sonuçlar almayı beklememelisiniz. Çünkü internette özellikle başaran kişiler, başaran işletmeler ve daha fazla kazanan işletmeler müşterilerinin onlara gelecekleri sistemleri, pazarlama sistemlerini oluşturuyorlar.

Bunun adı etkili reklamlara çıkabilmek, bunun adı müşteri listeleri oluşturabilmek, bunun adı potansiyel müşteri adaylarınızı düşük maliyetlerle, düşük ödemelerle, düşük reklam harcamalarıyla bulabilmek yani ürünlerinizi ve hizmetlerinizi onlara tanıtabilmekten geçiyor.

Yaptığınız işlerle gerçekten çok fazla ilgilenecek müşterilerinizin size gelmesini sağlayacak dijital pazarlama sistemleri oluşturduğunuzda zaten kazancınızda ciddi anlamda artmaya başlayacak ve işin güzel tarafı şu, rakiplerimizin neredeyse 10’da 9’unun bu pazarlama sistemlerine sahip olmadığını göreceğiniz için siz adım attığınızda daha fazla kazanan taraf siz olacaksınız ve rakiplerinizi de belli bir zaman sonra geçeceksiniz.

3. Daha Çok Kazananlar Müşteri Bulma Sanatının En Önemli Çözülmesi Gereken Şey Olduğunun Bilincindeler:

Süper bir iş kurdunuz, o kadar özendiniz ki dünyada ya da ufaltalım ülkemizde sizin kadar o işe emek vermiş, sizin kadar o işi güzel yapan, kaliteli yapan çok az sayıda insan var ama tek düşündüğünüz şey işinizi geliştirmek, ürününüzü geliştirmek, hizmetinize geliştirmek. Bunun dışında hiçbir şeyi düşünmediğinizi varsayalım.

Arkadaşlar yaptığınız iş, sattığınız ürün, verdiğiniz hizmete odaklandığınız kadar müşteri bulma sanatınada odaklanmanız gerekiyor.

Eğer buna odaklanmazsanız dediğim gibi istediğiniz kadar iyi bir ürün veya istediğiniz kadar kaliteli bir ürün satın ama gün sonunda, ay sonunda istediğiniz satış sayılarına erişemeyebilirsiniz.

Buradaki yapılan hata, insanlar yapılan işi ne kadar kaliteli yaparsam bir o kadar insanda beni tercih eder zannediyorlar. Eskiden böyleydi gerçekten ama şu an günümüzde her yapılan işin en az 100 tane muadili olduğu için ve çok fazla rakip de olduğu için insanlar reklamlarda gördükleri, sosyal medyada gördükleri, daha etkili tanıtılan işlere, ürünlere, hizmetlere direk kayıyorlar yani onları satın alıyorlar.

Peki bu ne demek oluyor, müşteri bulma sanatını öğrendiğinizde zaten yaptığınız işi de kaliteli yapıyorsanız müşterileriniz sizi bulmaya başlayacaklar. Yani siz müşteri bulma sanatını ve sistemlerini öğrendiğinizde çok daha fazla yeni müşterinize ulaşabileceksiniz.

4. Daha Çok Kazananlar Hayalini Kurdukları Müşterilerinin Nerede Toplandıklarını Buluyorlar:

Bu da çok kıymetli bir formül çünkü yaptığınız iş gerçekten çok güzel olabilir, çok kaliteli olabilir ama bu hizmetlerinize daha çok ihtiyaç duyacak olan müşterilerinizin nerede saklandıkları da bulmalısınız. Eğer bulamazsanız istediğiniz seviyede satışlar oluşturamayabilirsiniz

Mesela şöyle bir örnek vereyim günlük hayatımızdan bir örnek olsun bu, balık yakalamaya gittiniz diyelim siz dümdüz bir balıkçı iseniz oltanızı aldınız denize attınız ve ya nasip dediniz oltanıza balık gelir mi gelmez mi bunun hiçte bilincinde değilsiniz diye düşünelim.

Birde tam tersi senaryoyu düşünelim. Denize bir sandalla açıldınız ya da bir tekneyle açıldınız ve teknenizde su altındaki canlıları gösteren bir kameranız var onun yardımıyla balıkların nerede olduğunu buldunuz ve oraya oltanızı saldınız.

Sizce hangisinde çok daha fazla balık yakalarsınız. İşte müşterilerinin nerede olduğunu, nerede toplandıklarını bulan kişiler ve işletmelerde bu şekilde daha fazla müşteri kazanırlar.

Öbür türlü sadece yapılan işi düşünüp müşterileriyle ilgilenmeyenler, müşterilerinin nerede daha çok toplandıklarını bilmeyenler, müşterilerini bulma sanatını öğrenmeyenler ve müşterilerinin onlara gelmelerini sağlayacak dijital pazarlama sistemlerini kurmayanlar emin olabilirsiniz ki çoğu zaman elleri boş bir şekilde eve geri dönüyorlar. Daha çok kazananlar ise müşteri adaylarının dikkatlerini üzerlerine çekebilme konusunda hızla ustalaşıyorlar. Buna biz pazarlama dünyasında kancalar diyoruz.

O kadar fazla story paylaşılıyor, o kadar fazla gönderi paylaşılıyor ki herkesin zaman tünelinde, ortalama olarak herkesin 200 tane arkadaşının olduğunu ve diğer sayfaları da takip ettiklerini düşünecek olursanız zaman tünellerinde o kadar fazla yeni gönderi görüyorlar ki o gönderilerin arasından ve hikayelerin arasından sizin müşteri adaylarınızın dikkatlerini üzerinize çekebilme konusunda öyle ustalaşmalısınız ki müşteri adaylarınızın zaman tünellerinde gezinirken sizin gönderinizi ya da hikayenizi gördüğünde bir dakika burada benimle alakalı bir şey var demelerini sağlamalısınız. Bu konuda ustalaştıkça daha fazla müşteri kazanırsınız.

Çünkü insanların dikkat seviyeleri şu an 6 saniye ve bu 6 saniye içerisine girebilmek gerçekten hiç kolay bir iş değil. Fakat siz dikkatleri üzerinize çekme konusunda ustalaşırsanız dediğim gibi çok fazla yeni müşteriniz olur ve çok fazla insan sizin yaptıklarınızı, sattıklarınızı ve verdiğiniz hizmetleri yakından takip eder.

5. Daha Çok Kazananlar Çoğu Zaman Müşterilerinin Hayır Diyemeyecekleri Bir Teklifi Onlara Sunuyorlar:

Çok güzel bir iş yaptınız, bir hizmet hazırladınız veya çok güzel bir ürün ürettiniz diyelim. Müşterilerinizin de bu ürünlerinizi ve hizmetlerinizi önceki 4 maddede anlattığım formülleri uygulayarak müşterilerinizle ürünlerinizi ve hizmetlerinizi buluşturdunuz. Fakat istediğiniz dönüşümleri, istediğiniz satışları, istediğiniz yeni müşteri sayılarına erişemiyorsanız ilk bakmanız gereken yer “müşterilerinize sunduğunuz teklifler” olmalıdır.

Yani müşterilerinize hayır diyemeyecekleri bir teklif mi sundunuz yoksa onlara sıradan hemen hemen herkesin yaptığı gibi bir teklif mi sundunuz? Yani bu ürün 100 tl, bu ürün 250 tl, bu ürünüm ise 1000 tl, bu şekilde mi yapıyorsunuz yoksa müşteri adaylarınızın hayır diyemeyecekleri ve geri çeviremeyecekleri eşsiz bir teklif mi oluşturuyorsunuz? Buna detaylıca bakmanızı tavsiye ederim çünkü gördüğüm çoğu kişinin yaptığı iş ortalama olarak güzel fakat bazı kişiler ve işletmeler müşteri bulma konusunda da eksik de olsalar güzel sonuçlar alabiliyorlar.

Fakat müşterilerinizin hayır diyemeyeceği teklifleri verebilme konusu o kadar derin bir konu ki, zaten fiyatını yazdım hocam bu teklif değil mi diye soranlara, hayır arkadaşlar kesinlikle bu yaptığınız teklif değil, teklif verme konusu çok ama çok kritik bir konu ve bunu öğrendiğinizde neden daha önceden yapmadım diye düşüneceğinize emin olabilirsiniz diye cevap veriyorum.

Bu haftaki bölümümüzde “daha çok kazananların” neyi farklı yaparak başarılı olabildiklerini ve “daha az kazananların” hangi konulardaki eksikliklerinden dolayı başarısız olduklarını, en kritik olarak gördüğüm 5 formülde sizlerle paylaşmak istedim. Eğer anlattığım 5 maddeye gereken özeni ve önemi gösterirseniz sizde çok daha fazla kazandığınızı göreceksiniz.

Eğer nasıl daha fazla yeni müşteriler kazanabileceğinizi, nasıl sizin adınıza sizsiz çalışabilecek satış sistemlerini kurabileceğinizi öğrenmek ve daha fazla kazanmak istiyorsan, eğitim destek hattımıza whatsapp dan 0532 131 57 37 numaramızla ulaş ve Dijital Pazarlama eğitimimle alakalı detaylı bilgi al.

Bir sonraki videoda görüşmek üzere. Her zaman hoşça kalmanız ve çokça kazanmanız dileğimle. EyvAllah 🙂

ÖNCEKİ YAZI
Müşteri Kazanmak İçin Yapman Gereken 9 Şey
SONRAKİ YAZI
İnternetsiz Reklam Yapabilmen İçin 3 Kusursuz Yöntem

0 Yorum

BİR YANIT BIRAKIN